یا سالار شهیدان

یا سالار شهیدانهرساله در تمام کشورهای شیعه نشین  به پاس گذشت و فداکاری حماسه، ایثار و مبارزه با ظلم و طاغوت و دفاع از مظلومیت امام حسین (ع) و یاران با وفایش در ایام محرم، مردم به سوگ می نشینند و آنهمه حماسه و دلاوری ها را برای تذکر و یادآوری جوانان و تزریق خون شهید بر پیکر اجتماع گرامی می دارند. در این ایام هیئت امناء حسینیه قائم (عج) طایفه ایرایی همراه و همگام با زن و مرد و کودک جوان بمدت سیزده شب با اجرای مداحی و نوحه سرائی سخنرانی و سینه زنی به سوگ می نشینند. البته از ماه ها قبل برای مجلس آقا امام حسین (عج) برنامه ریزی می نمایند از جمله، تمرین گروه موزیک در این مدت ۱۳ شب، با هماهنگی مداحان در حیاط حسینیه، با اجرای برنامه خوب و منظم جلوه زیبایی در عذاداری امام حسین (ع) به نمایش می گذارند. مخصوصاً در روز عاشورا، جلسات با هیئت امناء در طول سال ادامه دارد و افراد طایفه را جهت شرکت در مراسم سخنرانی و مداحی گردهم آورده و این عذاداری را بین طوایف دیگر و محلات رونق خاصی می بخشند که همه با الگو گیری، خود نیز در مجامع دیگر برنامه دیگری را به نمایش در می آورند. از برنامه ابتکاری، بسیج نمودن جوانان در سوگواری در این ایام و حضور هرساله آیت اله حسن زاده آملی در حسینیه در یکی از شب ها، ایشان از ابتدا تا پایان برنامه به مداحی و سخنرانی گوش می دهند که سیل علاقه مندان از شهرهای مجاور به ایشان، جلوه خاصی به عزاداری امام حسین (ع) می دهد. با برنامه ریزی که توسط هیئت امناء حسینه قائم شد روز چهلم سال گذشته با دسته روی در سطح شهر و بسوی گلزار شهیدان در امام زاده ابراهیم (ع) انجام شد که امسال هم با استقبال طایفه عزیز و مردم مثل سال قبل با عظمت و با شکوه در سطح شهر با سینه زنی و عذاداری سیل مشتاقان را به فیض رساندند. مراسم شام دهی بمدت سیزده شب در چندین سال با هزینه خیرین طایفه صورت می گیرد.

حسینیه قائم در سال ۱۳۶۷ با تلاش هیئت ۳۰ نفره که با مدیریت توانای مرحوم حاج عباس نیکپور و با همت طایفه بزرگوار ایرایی و جوانان آن، تجدید بنا گردید.

البته یکی از مشتاقان احداث کتابخانه حسینیه قائم، مرحوم حاج عباس آقا نیکپور بود و با دیگر دوستان، در محرم سال ۹۰ شمسی با همت و تلاش دیگر طایفه محترم و بزرگوار و هیئت امناء از مهندسین و صاحب نظران طایفه دعوت تا برای ساخت ساختمان ابوالفضلی و سالن و سرایدار خانه تدارک دیده شد.

لازم به ذکر است که تاسیس صندوق همیاری طایفه جهت کمک به افراد نیازمند طایفه برای تحصیل ازدواج و کارهای خیر از کارهای دیگر هیئت امناء می باشد البته کارهای دیگری در سال های گذشته انجام شد که در شماره های بعدی بیان خواهد شد. امید است این خدمات مورد رضایت حق تعالی قرار گیرد.

ضمن آرزوی توفیق و سلامتی برای هیئت امناء حسینیه قائم و طایفه عزیز، نذورات و هدایای خود را جهت احداث ابوالفضلی و دیگر تاسیسات در حال احداث در صندوق قرض الحسنه امام رضا واریز تا ساختمان نیمه تمام ابوالفضلی به اتمام برسد.

با دوستانتان به اشتراک بگذارید
Share

درباره ی مهدی کشوری فر

مهدی کشوری‌فر هستم. فرزند آقای مصطفی کشوری‌فر و یک دوستدار و دلداده ایرا لاریجان. اجداد پدری بنده به آقا ملا محمد لاریجانی میرسه و از سال 1385 مدیریت وب سایت ایرا لاریجان رو برعهده دارم. مهندس صنایع غذایی و همچنین مهندس فناوری اطلاعات هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.